Fjordturer
Bergen er også et godt utgangspunkt om du ønsker å dra på dagsturer til fjordene. Opplev Sognefjorden, Norges lengste, dypeste og mest kjente fjord med en dagstur i båt fra Bergen. Sognefjorden strekker seg hele 205 kilometer innover mot Jotunheimen og Jostedalsbreen, og er en helt unik opplevelse. Planlegger du å ta turen innover Sognefjorden, er det vel verdt å hoppe av i Flåm og bruke én time av dagen på å kjøre Flåmsbanen. Her kan du lene deg tilbake og nyte spektakulær panoramautsikt over det fantastiske landskapet!
Du bør også unne deg en dagstur til Hardangerfjorden. Hardanger er viden kjent for sine ruvende fjell, imponerende fossefall og bugnende epletrær på fruktgårder som klamrer seg til fjellsiden langs fjorden. Ta en båttur for å nyte Hardanger fra sin beste side. Du finner flere turselskaper som arrangerer dagsturer fra Bergen til Hardanger, med båtturer på fjorden.
En knapp time med båt fra Bergen sentrum, kan du få en nostalgisk opplevelse på det norske slottet, Baroniet Rosendal. Slottet ligger i idylliske, postkort-omgivelser i Rosendal. Baroniet har kuntutstilling, kafé og en fantastisk hage. Kommer du ut hit i juni til november, kan du oppleve over 2000 roser i blomst.